Nočník 01: Eldoran


      Nápad na nový gandalfí "časopis" vzniknul asi takto: v mém oblíbeném magazínu o počítačových hrách (Level) je v každém čísle stránka, kde je otištěn nějaký výtvor od čtenářů. Je to formou jakési soutěže, lidé jim posílají různé povídky, grafiku, fotomontáže, či vlastní kresby, s herní tematikou a redakce dycky vybere jednu věc co se jim líbí nejvíc, otisknou to a autor dostane roční předplatné. Což je docela motivační, protože roční předplatné se blíží ke dvěma tisícům korun. Ale i ty dobré příspěvky na které se s otištěním nedostane jsou nějakým způsobem hodnoceny - autoři dostanou nějakou originální PC hru a pod. Kvalita některých otištěných výtvorů mi přišla relativně slabá a tak jsem si řikal že taky něco spáchám. Věnoval jsem tomu celý den, jezdili jsme na kole po okolí, fotili fotečky na dané téma.. pak se to všechno ořezávalo a krátilo aby se to vešlo na A4 atd. Udělal jsem to formou jako byl gandalfí komix a protože nic podobného v Levelu ješte neotiskli, dělal jsem si vysoké naděje že oceněj originalitu a že něco určo vyhraju. Ostatně v diskusním fóru věnovaném této akci mi všichni dávali za pravdu že to mám asi v kapse.

      No samozřejmě jsem nevyhrál ani použitou propisku a otiskli takový rádobyvtipný výkřik který ocení jen velice úzký okruh lidí. A to mě v prvních minutách tak naštvalo, že jsem tam v tom fóru napsal něco jakože si udělám vlasní časák, a na každou stránku si dám vlastní fotku a bude to ten nejlepší časák na světě. Později jsem se o tom zmiňoval Gartovi a on hned prohlásil že chce předplatný. Tak jsem tak přemýšlel, jak si takovej časopis na úrovni vyrobit a postupně se to vytvarovalo tak že jediná možnost s šancí na přežití je, zatáhnout do toho aktivně vás - kreativní gandalfáky.

      Tímto tedy oficiálně startuji Nočník - týdeník mladého příšeráka! :) Představuju si to zhruba tak, že vždycky jednou za týden (v neděli) tady vyjde nějaký článek, reportáž nebo cokoliv, o čem si autor bude myslet že by to mělo v nočníku být. A když jsem první číslo vzal na sebe, věnuju ho rovnou tomu čím to všechno začalo - obrázku se kterým jsem vyhrál kulový ;)