Nočník 02: Staropramen COOLKEG - NOČNÍKŮV COOLTEST

Staropramen !pivo>vsem
Botanik_G: Jedno c(_) pro všechny

Nedávno proběhla médii následující zpráva od firmy Staropramen:

"CoolKeg je žhavá novinka letošního léta, která vám zaručí perfektně studené pivo. CoolKeg je samochladící sud, který díky své unikátní konstrukci dokáže vychladit pivo během 60 minut na optimální teplotu 5°C!"

Protože dobře víme, že nejeden Gandalfák si dopřeje jedno, dvě a někteří borci i TŘI piva měsíčně, rozhodli jsme se pro vás CoolKEG otestovat v našem Nočníkovském testu spotřebitele. Příští neděli bude článek navíc otištěn v časopisu Mladý abstinent v rubrice Poznej svého nepřítele.

Tak a teď k věci
Složení vědeckého týmu. Testeři F13, Usha a Gart; a jako téměř střízlivý nezávislý pozorovatel Andy.
Laboratoř: Džbánov
Datum a čas: Víkend 20.7. - 22.7.2007 - od nevidim do nevidím
Testovaný subjekt: Pivo Staropramen CoolKeg (20l za 799Kč, váha 42kg)

Fko se sudem CoolKEG Spinac chlazeni


Nutno říct, že sud není mezi Gandalfáky žádná novinka a žádný proti nám zatím neobstál, takže ani tentokrát jsme neměli strach. Po příjezdu do Džbánova jsme se ihned pustili do prvního kroku -Chlazení piva-. Navrhoval jsem, abychom si nejprve přečetli návod, Fko se však rozhodl pro mnohem vědečtější postup metodu pokus omyl.
Originální postup zní:
- Odblokujte páčku nacházející se na horní straně sudu. Tím se automaticky zahájí chlazení.
- Po zhruba 60ti minutách dosáhne pivo Staropramen optimální teploty (4 - 6°C).
- Do označeného výčepního otvoru na boku sudu vložíte gumové těsnění a zasunete výčepní kohout (obojí je součástí coolkeg výčepní sady)
- Sejměte ochrannou krytku na vrchní straně sudu a našroubujte ovzdušňovací šroub.
- Hotovo. Nyní už můžete čepovat a čepovat.

Navod Fko zvládl vše i bez návodu, jediné, co nás překvapilo, byla teplota, na kterou se při chlazení začal ohřívat vnější plášť sudu - mít tak vajíčka na osmahnutí, slint. Takže "Sejměte ochrannou krytku na vrchní straně sudu a našroubujte ovzdušňovací šroub." a Hotovo... Až na to, že nám žádné pivo neteklo. Naštěstí jsme brzy odhalili problém a za použití velkého množství násilí na výčepním kohoutu se nám konečně podařilo natočit první pivo. Druhé pivo. Třetí pivo. A konečně jsme se tak mohli pustit do nejzábavnější části naší oběti na oltář vědy.

Priprava na narazeni První dojem vůbec nebyl špatnej. Pivo bylo studené a dobré. A protože nic nevybuchlo, přestěhovali jsme si sud dovnitř laboratoře, kde pokračovali v experimentech. Další piva odhalila, že do něj nezapomněli přidat ani alkohol. Několikerá další piva v odhalování pokračovala: že na zapálení petrolejky může být potřeba i půl krabičky zápalek; že domorodci odpovídají na pozdrav i v jedenáct večer; že Fkova oblíbená úprava ženského klínu je vyholený zavináč - ale bohužel jak sami vidíte, většina věcí s CoolKegem příliš nesouvisela.

Protože Staropramen garantuje pivo ve správné teplotě po pouhých 12 hodin, ráno jsem si přivstal. Opět ovšem triumfoval mozek naší skupiny Fko, který již v pátek večer přerušil včas chlazení a uchoval tak dost Staropramenské cool magie pro celou sobotu. Ten kluk je talent.

Toceni piva Pohoda s coolkegem

Co by to bylo za spotřebitelský test bez pořádného srovnání. Jak můžete vidět na fotkách kolem, nic jsme neponechali náhodě a podstoupili nemilosrdný souboj CoolKeg vs. Lahváč. A vítězem je stylem K.O. Coolkeg

Bezny pivni prostredek Lahvac v lednici Lahvac

No a jak to tedy dopadlo? Netrpělivý čtenář již jistě třímá igelitku a přemýšlí, zda běžet pro CoolKEG na nedělní oběd. Běžný čtenář ať si běží, ale Gandalfáci jsou přeci jen větší labužníci. Pivo z Coolkegu je fajn, teplotě se nedá nic vytknout, ale přeci jen způsob točení piva (samospádem) a asi i celá technologie zapřičiní, že výsledkem je pivo o něco lepší než lahváč, ale v konkurenci sudového poličského piva nemá šanci uspět.

Gart

Názory poroty:

Gart: "Pivko o kus lepší než lahváč, ale o několik kusů dražší. Ale je dobré vědět, že pokud bude v Poličském pivovaru hořet, máme záložní řešení."

Usha: "Jako laik jsem sotva poznala rozdíl, mezi lahváčem a pivem z Coolkegu. Skoro se mi až chělo závidět prozíravé Andy, která se předem zásobila černými Kozly."

Fko: "CoolKeg - je dobre pivo, urcite krasne vychlazene, lec k tocenemu ma pomerne daleko. Coz za ty penize neni uplne vyhra, takze doporucuji bud si skocit do hospody na Plzen nebo si koupit soudek policskeho piva ;)"

VERDIKT: 42%