Nočník 04: Tatarák v Legendě!


      Poslední den měsíce července, jeden den po úplňku, v úterý 31.7.2007 se konalo pražské gandalfácké posezení vyjímečně jinde než U Dudáka. Hlavním strůjcem jsem byla já, neboť se mi podřilo bandu nalákat do Legendy - restaurace v centru Prahy, kam chodím na legendární tatarák neboli tatarský biftek.


      Původní teplé počasí z předchozího týdne mě pozitivně naladilo a tak jsem objednala rezervaci na zahrádce, avšak chladné pondělní úplňkové počasí mě přesvědčilo, abych rezervaci změnila a přesunula dovnitř. Hodina H sice byla 17.00, ale nemohla jsem dočkat, takže jsem dorazila již v 16.30, tedy jako první a s potěšením zjistila, že rezervace je u mého oblíbeného rohového stolu pod zrcadlem. Objednla jsem si laté a zrovna vytahovala knížku, když dorazila Petrunka :) Ihned jsme zapředly řeč :) Pak dorazil Ipkiss, Fangorn a Usha. Ostatní měli dorazit později, tak jsme se rozhodli, že si objednáme jídlo. Kupodivu tatarák jsem si objenala jenom já s Fangornem, ostatní zbaběle volili jiná - pravda také velice lákavá - jídla.


      Do tataráku jsme zamíchali vše, i syrové vejce, načesnekovali topinky a vrhli se na to *ňami ňami*. Nakonec Petrunka s Ipkissem neodolali a ochutnali od nás, chutnalo jim a tak si možná že jednou vyzkouší svůj vlastní tatarák. Překvapením večera byl příchod Muffinwomen, v závěsu dorazil Dvoukvítek a nakonec i Sattanka s Gartem. Zatím jsem nezmínila, tak dalším lákadlem Legendy je točený Kelt, který si většina s chutí dala natočit a díky Fangovi jsme měli krásné nadmíráky :) Co však obdivovali všichni tak to byl Gartův balíček - úžasná nová gandalfácká pípa!!!!


      V této souvislosti se také začaly diskutovat další srazíky, Gart si vytáhl Eldův kalendářík, aby mohl zjistit vhodné příležitosti a hned jsme se zarazili nad 28. zářím. Svátek v pátek to zní dobře že? Ale trochu jsme váhali, cože to je za svátek a zda nám třeba nechtěl Elda udělat radost a nezahrnul do kalendáříku pár svátků navíc. Ipkiss nás však ujistil, že se opravdu jedná o svátek a to o svátek svatého Václava! Shodnou okolností má totiž na tento den také svátek a tak je v obraze.


      Původně měli dorazit i F13 s Andy, ale nakonec se kvůli pracovnímu vytížení nedostavili, a tak jsem ani neměla příležitost Edovi předat dárek k narozeninám - hada. Využil to ale Ipkiss a začal si s hadem hrát, nakonec byl tak šikovný, že ho i postavil!!! Všichni jsme to obdivovali :)
Večer se tedy opravdu vydařil a doufám, že se zase bude tatarák opakovat!!

P.S.: Hada jsem nakonec Edovi předala 2.8.2007 ;)

Ještěrka