Nočník 08: RESTAURACE U DUDÁKA

vchod Restaurace u Dudáka nebo také zkráceně Dudák. Cíl mnoha poutníků a doslova svatyně dobrého jídla a pití. Svou kvalitou si nezadá s nejluxusnějšími restauracemi a proslýchá se, že se Dudák jen o chlup nedostal mezi nových Sedm divů světa…

Psal se rok 1990, když jsem šel k Dudákovi poprvé sám na pivo. Nebo spíše pro pivo. Bylo mi šest a pro pivo jsem šel tátovi se džbánkem. V hospodě bylo zahuleno, podlaha „čistá", že by z ní nejedli ani psi. Výčepního jsem tehdy přes pult sotva viděl, podal mu pětikorunu a už jsem utíkal zpátky domů. Moc se mi u Dudáka nelíbilo. Asi jsem z toho ještě neměl rozum.

zatisi O pár let později jsme se s rodinou ze Žižkova odstěhovali a na Dudáka jsem zapomněl. Šťastná náhoda mě ovšem jednoho dne přivedla zpět a to rovnou s Gandalfáky. Tentokrát jsem nechtěl pivo do džbánku, ale co nejdřív do žaludku. Hospoda prošla rekonstrukcí, změnil se majitel a místo zaplivaného pajzlu nás čekala moc pěkná česká hospůdka, která se během času stala domovskou hospodou všech středočeských Gandalfáků. Kdo tam někdy byl, tomu netřeba naši volbu vysvětlovat, ale pro zbylých pár jedinců tu je rekapitulace největších Dudáckých kladů.

zatisi2 Protože dobře víme, že nejeden Gandalfák si dopřeje jedno, dvě a někteří borci i TŘI piva měsíčně, rozhodli jsme se pro vás CoolKEG otestovat v našem Nočníkovském testu spotřebitele. Příští neděli bude článek navíc otištěn v časopisu Mladý abstinent v rubrice Poznej svého nepřítele.

zatisi2 POLOHA
Dudák se nachází v Rokycanově ulici v Praze na Žižkově. Ačkoliv to žádný Gandalfák nemá za rohem, je odsud výborné dopravní spojení po celé Praze. Tramvaj vás odveze na vlak či libovolné metro a navíc je tu autobusová linka přímo k Ještěrce.

OBSLUHA
Co se týká obsluhy, mohli bychom Dudáka označit téměř za rodinný podnik. Číšníci, kuchař i umývači nádobí jsou propojeni rodinnými či přátelskými pouty. Pivko dostáváte na stůl většinou dřív, než dosednete. Gandalfáci si s číšníky tykají, zkrátka opravdová pohoda.

JÍDLO A PITÍ
To nejlepší na konec. Kdo má rád pivko, dá si u Dudáka dobře vychlazený Staropramen, milovníci nealka si ovšem také přijdou na své. A když pak dojde na zahnání hladu, máte se na co těšit. Obrovský výběr z desítek jídel - všechna naprosto vynikající. Není divu, že si někteří gandalfáci začínají zvykat na večeři U dudáka o několika chodech.

jidlo


Další informace:
Webové stránky: http://www.ududaka.cz
Otvírací doba: Pondělí - pátek 10-22 hodin, Sobota a neděle 11-23 hodin
Pravidelné Gandalfí srazy pro sezónu 2007/2008 - každý čtvrtek od 17:00
Pokud si objednáte všechno na jídelním lístku, čeká vás sníst 21 Kg jídla

/Garten