Nočník 13: Podzimní Svatováclavský Džbánov27.9.2007
     Skupina A se sešla na Hlavním nádraží. Jako první obsadili stanoviště F13 s Ipkissem, pak jsem dorazila já (Ještěrka), Muffinwomen a nakonec Andy. Zamávali jsme kolemprojíždějícím vlakům a nasedli do auta. F13 se chopil volantu a v dešti jsme vyrazili bystře v před!!!!... tedy bystře... ty zácpy... a to jsme ještě nevečeřeli...
Ale cesta nakonec utíkala dobře, až na okamžik, kdy se zácpa objevila i mimo Prahu!!!! Nechápu proč se po nás ty vesničani musí opičit ve všem.... Zato jsme tedy mohli obdivovat okolní pole kukuřice a padl návrh, aby Ipkiss vystoupil a nějakou natrhal. Ten však odmítl, že by se mu s tím, co má mezi nohama, blbě vystupovalo. Pak jsme hráli alespoň na babu a ihned se ve předu - kde řídil F13 a vedle seděl Ipkiss - oteplilo.
Do Džbánova jsme dorazili v 17:45, kde nás po několikerém zatroubení přivítala skupina B. A naštěstí stylově - PIVEM!!! Skupina B - Garten, Usha, Eldoran a Beruthiel. Avšak naprosto trestuhodně ještě nebyla hotová večeře, tak se na její přípravu hned vrhli - vařil se kotel buřtguláše (jak jsem později zjistila, tak opravdu vynikajícího). Od smrti hladem mě v tu chvíli zachránily ňami ňami ňami houbové řízky od Beru a Eldy. Při vaření nás Gart seznámil s programem na zítřek - hraní Cimrmanových her. Rozdělili jsme se nově na dvě herní skupiny:
Skupina A - Gart, Usha, já, Beru a Elda
Skupina B - F13, Andy, Muff, Ipkiss a Willbe (ta přijela druhý den).
Skupina B si volila hru jako první a vybrala si Posla z Liptákova a hráli Vizionáře
Skupina A zvolila hru Blaník.
Zvláštní událost večera - Usha nejdříve ukázala svojí prdel v prasklých džínách a pak řekla, že je tu tma jako v prdeli!!! Jinak se pak pilo pivo, hrál Dračí hrad, karty a všeobecně se veselilo.

28.9.2007
     Vstávalo se kolem deváté, posnídal se buřtguláš a pak se Gart iniciativně vrhl na dělání špízů k obědu. Svým dobrým příkladem strhl Beru a Muff. Venku pršelo. Pak Gart s Ushou nasedli do auta a vyrazili na nádraží pro Willbe a obstarat nějaké nákupy. Beru s Muff napichovaly špízy, F13 s Ipkissem začali nacvičovat hru, ostatní si četli apod.. Přes déšť se mi podařilo přemluvit Beru, Eldu a Ipkisse a šli jsme na blízký hřbitov vyvenčit piva. Procházka krásnou březovou alejí plnou hříbků kozáků, odemčený hřbitov, stádo srnek... Willbe jsme přivítali díky dešti pouze na zápraží avšak přes chladné počasí vřele :).
Pak začala ta pravá práce na Cimrmanovi a přípravě představení. Naše skupina především vymýšlela, kterou scénu budeme hrát a co všechno tam budeme říkat. F13 mezitím začal grilovat špízy, taktéž jsme tedy poobědvali - moooc dobré. Přestože se tentokrát nenakupovalo v Makru, jídla bylo hromady a pár špízů nakonec i zbylo. Protože přestalo pršet, čapla jsem od Ushy ten největší košík co tu měla a vyrazila jsem do lesa na houby. Nejprve mne trochu děsila střelba (asi nějací houbaři, kteří ten lov hub berou příliš vážně), ale ozývalo se to jen z jednoho místa, tak jsem se nakonec osmělila a do lesa se vrhla. Přivítala mě zeleň, klidná náruč stromů a hromada bedel. Pak následovala hromada hříbků, ale když jsem našla tu lebku, raději jsem to zase otočila a zamířila na chatu. Také Elda s Beru se šli projít a do mého plného koše přihodili při návratu pár hub.
Později odpoledne nastalo to pravé zkoušecí šílenství. Při té příležitosti jsme zjistili, že Elda nemá talent. Hodina H byla v 18.00, ovšem díky skupině B se to ještě o cca 30 min posunulo. Skupina A začala první a na kameru to natáčel F13. Sklidili jsme samozřejmě velký úspěch. Pak nastoupila skupina B. Upřímně musím říci, že také podali vynikající výkon, i když skvělá byla scéna, kdy se všichni totálně zbourali :))) Na kameru natáčel Gart, který také udělal rozhovory s herci.
No a pak se celkový úspěch oslavoval a pilo se a veselilo :) Já stihla zpracovat houby - povařit v osolené vodě a hodit do mrazáku. Hrály se hry - Piráti z Karibiku a čím dál tím oblíbenější Hovno.
Pak jsme se rozdělili na dámskou a pánskou část (dámy vyměnili Eldu za Willbe) a dámy se dívaly na pohádku o Jeníčkovi a Mařence. Opravdu poučné xxx a s happy endem!!! Co jsme se nasmály :))) A slavil se také Ipkissův svátek, pohostil nás vínem a s Gartem se pustili do rumu ;))
29.9.2007
     Sobota nás probudila do příjemného počasí, takže po snídani v půl desáté jsme vyrazili kolektivně na houby - já, Gart, Usha, Beru, Elda, Muff a Willbe. A úroda to byla převeliká, zvlášť když jsme vstoupili do lesa kouzelného zajíce, který se nám dokonce podvakráte ukázal.
Po návratu se Beru vrhla na zpracování hub, hrálo se hovno a dělal oběd - bramborové knedlíky, zelí a uzené, někteří hráli i Diablo. Po obědě jsem usnula.... A pak jsme vyrazili odvézt Muff na vlak (pápá máv máv) a na rozhlednu. Nádherný výhled do daleka, 183 schodů a 34,4 metrů. Skupina A pak jela na nákup - F13, Ipkiss, já, Andy a Willbe - do Penny.
Po návratu se Beru zase vrátila ke krájení hub a ostatní se jali uklízeti zahradu - sbírat ořechy, hrabat listí atd. F13 vymyslel, že se listí spálí... a Gart mu na to skočil!!! Sice by bylo rychlejší to odnést na odhazovací hromadu, ale takhle to byla zábava na celé odpoledne :))) Já s Andy jsme ještě pomáhaly Beru s houbami. Pak se hrálo hovno a já houby vařila. Ve velkém hrnci se dělala smaženice pro všechny a jinak jsem houby zase povařila ve slané vodě a dala zamrazit. A zase hovno. Pak došlo i na Villu Palletti a já šla spát. Ostatní hráli prší - viz poznámka ;))
Poznámky k prší by Beruthiel:
Poslední večer tohoto srazu, pár žijících gandalfáků sedících v kuchyni u stolu a přemýšlejících co si počít s načnutým večerem. Nuže karty leželi na stole a padl návrh na hru prší. Jednoduchá a přitom zábavná hra. Nesměl by hrát Garten, aby to něčím nevylepšil. Prý: "Budeme hrát do posledního prohrávajícího a ten bude muset splnit úkol, který před hrou vymyslíme." A tak jsme se do toho pustili ...
Po Eldově héroickém výkonu, kdy musel udělat pět dřepů jsme se mimo jiné dozvěděli, že Willbe je maskovaná malá jeptiška, která se navíc píchla do bříška (vytáhla nás, kvůli této tajnosti, ven z chaty na chodník). Následovala Gartova muka, který celou následující hru nesměl mluvit, jelikož mu to páska přes ústa nedovolila a poté i moje muka, kdy jsem hrála hru s hrncem na hlavě, který byl samozřejmě nepříjemně těžký. F13 nám předvedl bravůrní výkon, když nám dokazoval, že jde spálit celá (tím je myšleno úplně celá) sirka, aniž by si spálil prsty. Což se povedlo Ipkissovi, který ho chtěl amatérsky napodobit. Ipkiss měl šanci záhy poté, když měl říct nějakou pěknou básničku. Po jeho včele, která uletěla, jsem neodolala a přednesla jsem básničku, kterou jsem během hry, pro jistotu, vymýšlela. Viz níže. Her se hrálo daleko víc, takže i úkolů bylo nemálo, ale kdo by si to všechno pamatoval. A podle výše napsaného si to určitě dovedete představit. Ještě nakonec dám do vínku poslední úkol, kterého jsem byla svědkem. Přednáška o orálním sexu, kterou si na triko vzala Willbe, ale nakonec jsem jí s ní pomáhala i já. Po tomto úkolu jsem se raději odebrala na kuťě, takže co se dělo ještě následující hodiny nevím. Možná je to tak lepší :)

Básnička od Beru:
Gandalfáci, ty jsou z xka,
není to žádná v p*deli tříska.
Pijí pivo, jedí burgry,
Diabla zas bouchly, ku*vy.


30.9.2007
     Nedělní ráno bylo poklidné a slunečné, Beru s Eldou si jako první natočili ranní pivo a pak přišel Gart a přemluvil nás na hovno na sluníčku. I další aktivity se odehrávaly venku - turnaj v šipkách a házení dřevem do koše. Dvakrát vyhrála Willbe a do třetice všeho dobrého i zlého se pochlapil looser F13 a vyhrál také. Já byla spokojená s jedním bronzem. V házení dřevem do koše v jednotlivcích vyhrála jednoznačně Beruthiel , ve dvojicích jsem ostatní rozdrtila s Ipkissem.
K obědu se dojedlo uzené, zelí a knedlíky a pak už se balilo a uklízelo. Vyfasovala jsem hromadu hrušek a ořechů, rozdala zájemcům houby a pak hurá směr domov. Ještě jsme cestou hodili Willbe na vlak a F13 nás ostatní - mně, Ipkisse a Andy, odvezl do Prahy. Gart s Ushou odvezli sudy a Eldu s Beru....

Opravdu podařený víkend!!!

PS.: Samozřejmě, že jsem také vylezla na ořech a kochala se výhledem z orlího hnízda :))

Jestěrka