Nočník 16: Historie stránek místnosti      To se vám tak chystám psát nočník, jdu si do ledničky pro studený rýžovozeleninový salát a jak si tak nesu ten salát od ledničky k počítači, vyleze z pod stolu taková malá obtloustlá můza s knírkem a macatejma tvářičkama a vyskočí mi na záda. A v tom mě napadla krátká básnička!! Krátký básničky mě napadají velice často a zásadně v době kdy si je nemůžu zapsat. Takže je hned zase zapomenu. A tahle je tedy výjmečná tím, že si ji zapsat můžu, a můžu ji rovnou zapsat do Nočníku. Je taková postapokaliptická a strašidelná, když byste si ji představili v reálném dění, ale takové už básničky občas bývají. Takže tady je:

Jaký by to asi bylo,
kdyby slunce nesvítilo.
Jaký by to asi bylo,
kdyby místo toho blilo.


Místo teplých paprsků,
na zem padaly by zvratky.
Všude by to zapáchalo,
jak nemytý zadky.


*2x úklona*


No, kulturni vsuvku mám za sebou takže můžu vytásnout to hlavní aneb jak vlastně vznikly stránky místnosti. Na počátku všeho bylo slovo. To slovo bylo "Level". Je tomu totiž přesně deset let (plus mínus 14 dní) kdy jsem čekal hodinu a půl na pardubickém nádraží a na zkrácení dlouhé chvíle jsem si koupil svůj první Level v životě.


Součástí hráčského časopisu Level bylo vždy i cédéčko kde byla mimo jiné rubrika "od čtenářů" a tam se začali formovat takzvané diskmagy - takové pidi časopisy v html. Ty mě poměrně zaujali a zatoužil jsem si taky dělat svůj vlastní diskmag. Přednesl jsem svou vizi pár kamarádům a o měsíc později už "vyšlo" první číslo našeho časáku. Jmenoval se Keeper (podle hry Dungeon Keeper) a nebyl v html ale na papíře. V nákladu čtyř kusů! Kamarád to vzal do školy a pak vyprávěl že to slavilo úspěch takže se začalo dělat na druhém Keeperu. A na dalším a dalším.. po pěti papírových číslech jsem přeci jenom vzal na milost html a od šestky už byl Keeper v podobě elektronické, šířen po nějaké té škole na disketě ;)) V té době jsem už nutně potřeboval nějaký nick, protože to už bylo moderní, a tak jsem si říkal Monty - podle Montyho z "Čipa a Dejla".


Po roce jsme pak Keeper 12 (myslim) poslali do Levelu a byl vydán na jejich CD a rozhodně se tehdy řadil k těm lepším kouskům. Byli jsme na vrcholu slávy, a jak se tak říká že v nejlepším se má přestat, tak jsme udělali ještě číslo 13, rozešli se a každý se pustil do sólové dráhy ;)) Já se bavil tím, že jsem nahodile vypomáhal s některými cizími diskmagy.


Pak přišel ke mě domů internet a po pár týdnech xko. První nonstop prochatovaná noc a den v místnosti Domov důchodců. První nonstop prochatovaná noc a den v místnosti U Gandalfa. A od té doby už jen U Gandalfa. Po pár týdnech mě oslovil Goblin, že zná Keeper, a jestli bych s ním nezačal dělat Goblinovo-gandalfácký stránky. A tak se stalo, i navzdory reptání hrstky příšeráků včetně Fangorna který v té době jakési stránky místnosti už oficiálně měl! A tak 14. 7. 2000 nováčci Goblin a Eldoran drze zakládají stránky místnosti. Svět se navždy změnil ;) Goblin se po pár měsících přestal angažovat, já skoupil všechny akcie stránek a od té doby se o to starám jako by to bylo moje vlastní. Závěrem našeho semináře vám tu níže předhazuji pár čísel, téměř deset let starého Keeperu.
____________________________________________________________
____________________________________________________________


FUNKČNÍ PŘÍLOHYEldoran