Tisková zpráva: Gandalfáci přežili dalšího Silvestra

     Rok se s rokem sešel a nastal čas oslavit vstup do roku 2008. Pro bujaré gandalfácké oslavy bylo vybráno venkovské sídlo Džbánov, jež se nachází nedaleko malého, avšak překrásného a kulturního města Ústí nad Orlicí :o)

Čtvrtek - příjezd
      Skupina A, tedy já s Gartem, přijela na místo již ve čtvrtek 27. prosince v 10: 30 hodin místního času. Vnitřní teplota chaloupky byla bohužel stejná jako teplota venkovní, jen tam míň foukalo… po usilovném zahřívání teploměru horkým dechem se nám podařilo vyhnat rtuť na plus 5°C, což už se dalo vydržet. Po zdárném zatopení v kamnech jsme se zaměřili na problém rampouchů trčících z vodovodního kohoutku. Zde nám již horký dech nestačil a proto musela nastoupit elektřina. Půl hodiny po příjezdu se Garten převlékl do kraťasů, hodinu po příjezdu začala téct voda a za další hodinu se podařilo prorazit i ledovou kru v sifonu. Za další hodinu jsem odložila rukavice a čepici. Skupina B, ve složení Ipkiss, F13, Andariela a Chimerka již několik dní předem avizovali odjezd z Prahy v časných hodinách a tak tedy v poledne vyrazili, ještě se stavili v Hlinsku u Eldy a Beru na svačinu, vyzvedli v Poličce dva sudy s pivem a konečně zamířili na Džbánov. Čekání na ně bylo tak dlouhé, že si Gart musel dát dokonce i sklenici limonády, protože na pivu ještě stále seděla Andy. Po příjezdu čekalo skupinu B příjemné teplo v chatě a čerstvě uvařené rizoto k večeři. Výhrady měli pouze F13 a Andy, kteří dodržují přísnou dietu a zásady dělené stravy, avšak každý správný Gandalfák najde řešení i ve složité situaci, a tak Efko snědlo maso s hráškem a Andy rýži s kukuřicí. Po naražení sudu se již nic zvláštního nedělo, Chimerka vyrobila pivní list, všichni vesele popíjeli a hráli karty.

Pátek - přivezli jsme Willbe
      S Willbe to bylo trochu složitější…všechna místa již byla zabrána, příjezdy domluveny když tu se náhle na Štěpána ozvala Will, že by taky chtěla přijet…udělali jsme tedy dobrý skutek a uvolnili pro ni místo na spaní vedle Ipkisse. Vděčná Willbe přijela vlakem v pátek dopoledne, nemohli jsme ji však na nádraží najít, neb byla málo oranžová. F13 mezitím zprovoznil projektor, který ukra..ehm..si zapůjčil v práci a tak jsme sundali prababičku ze zdi a promítali celý sraz po večerech Cimrmany a také film Next (vřele doporučujeme obojí).

Sobota - dobrovolníci chodí v noci mrznout na hřbitov
      Po celodenním hraní her, promítání a buřtguláši se všichni zúčastnění rozhodli vyrazit na noční procházku po okolí. Já s Gartem jsme to vzdali už za hřbitovem, protože byla zima jak v psírně, ostatní pokračovali s baterkami dál do polí. Jak se zdá, nenašli ani poklad, ani medvěda, leda tak houby… Willbe šla bohužel celou dobu v bačkůrkách, takže si po návratu rozmrazovala nohy v lavoru s horkou vodu a rozčilovala se, že jí na ně koukáme. Ještě že jí zmrzly jen nohy… Když se konečně rozehřála, opustila Ipkisse s omluvou, že je pro něj moc dobrá a odstěhovala se i se spacákem do přízemí k Chimerce. A protože se obě slečny v noci chovaly slušně a tiše, dovolili jsme jim to až do konce srazu, Gandalfáci jsou k menšinám tolerantní:o)

Neděle - lyže,rum a Dorian
      Původně jsme všechny účastníky žádali, aby si přivezli běžky, bohužel však F13 přišel o zahrádku a tak jsme mohli na lyže vyrazit pouze já a Gart. Vstali jsme v půl osmé a za dvě hodiny už jsme se proháněli po Bukové hoře. Sněhové podmínky nebyly nijak valné, místy bylo nutné přeskakovat kameny a led, ale aspoň to bylo zábavnější. Na oběd jsme byli zpátky (byly pečené vepřové plátky, slint) a odpoledne se začal hrát turnaj v Bangu. O půl třetí měl být v Ústí na nádraží očekáván poslední účastník srazu, Dorian. Avšak i když má nohy dlouhé, běžel příliš pomalu a tak psal celý nešťastný, že mu vlak ujel a přijede až tím dalším. Pak však přišla další špatná zpráva, ujel i vlak číslo dvě…to už nám to začalo být divné, a po chvíli pátrání se Chimerka přiznala, že Dorianovi překazila cestu na Silvestra správným zabodáváním jehel do woodoo panenky (asi se bála, že jí vypije všechno pivo). Chim jsme nakonec připoutali ke stromu a Dorian dorazil v půl šesté, dokonce se ani na Chimerku nezlobil, tak jsme ji zase pustili. Všichni si dali na uklidnění rum (někteří s colou) a pokračovali jsme v bangování. Chimerka také ztratila červenou tužku, takže už nemohla podtrhávat názvy kapitol červeně.

Pondělí - konečně Silvestr
      Den, na který se všichni celou dobu těšili, den plný her, piva, vína a modrého ananasu! Došlo i na zkoušení vánočních dárků, všichni společně jsme si zahráli deskový Starcraft a nadšení bylo veliké. Protos Dorian byl hned ze začátku eliminován roztahovačným Terranem Efkem, zatímco mírumilovný Zerg Usha se snažila vytlačit Terrana Efka ze sousední planety. Nenápadný Protos Gart se třemi jednotkami si v klidu těžil na svých planetách a poté bez varování napadl ubohého Zerga Andy a vyhrál tím celou hru. Příště už si to Zergové nenechají líbit:o) Ještě musím zmínit Terrana Ipkisse, který se po celou hru držel hesla: „Pokoj a mír". Těsně před půlnocí došlo k menší panice, protože nikdo neměl nastavený přesný čas, a tak nebylo podle čeho odpočítávat. Všechno však zdárně dopadlo, bouchli jsme šampus a šli se dívat na ohňostroj ve vedlejší vesnici. První hrou v roce 2008 se stala pantomima. Mezi nejzábavnější okamžiky patřila Efkova lektorka břišního tance, mezi nejtěžší Hermína Froditová. Po poslední silvestrovské partičce Prší jsme šli konečně ve čtyři hodiny ráno spát.

Úterý - odjezd
      Co říci závěrem: všichni zúčastnění se snad shodnou, že se silvestrovský gandalfácký sraz vydařil, i přítomný Sprostý hrnek si něco přivydělal a Dorianovi neujelo auto (ale asi jen proto, že jsme ho zavčasu vzbudili). Za sebe bych jen chtěla dodat, že příště chci víc sněhu:o)


/Usha