Velikoční Kocourov 2008

      Začalo to o Velkém pátku, kdy z Prahy vyjížděly dvě motorizované skupiny - skupina A (řidič F13, spolucestující Chimerka a Ipkiss) a skupina B (řidič Garten, spolucestující Usha, Ještěrka a Dvoukvítek - pozn. skupina B znamená upgradeovanou verzi ;)))- téměř shodně okolo druhé hodiny.
Já jsem měla pátek zpestřený školením o zaměstnávání cizinců, pročež jsem se rozhodla nechat si věci doma a ze školení se tam stavit, převléknout se a vyrazit na Křižíkovu spojit se s motorizovanou skupinou B, čímž jsem nakonec zachránila Garta. Zapomněl si totiž doma pípu, tak mu jí taťka hodil na Prosek a já štafetu převzala (ale opravdu mne překvapilo, že Gart zapomněl zrovna PÍPU!!!!).
Skupina A se cestou stavovala v Makru na nákup věcí pro grilování burgrů (poučení - příště eFkovi přesně rozepsat co všechno má koupit, aby byl dostatek sýra!), skupina B vyrazila rovnou do Kocourova, kde nás uvítali Eldoran s Beruthiel *srdicko* a provedlo se přeskupení, aby Gart s Kvítkem nakoupili v Hlinsku a vyzvedli Satanitto na vlaku.
Později dorazila skupina B, která se cestou stavovala na několika místech kvůli eFkovu novému zájmu - geocachingu (nakažen Žirafičkou). Ihned byli vysláni do Poličky pro sudy :), tedy F13 s Chimerkou.

      Jinak na Kocourově začalo vítání, vybalování, přemítání o pivním listu, hraní Pirátů a další bohulibé činnosti.
Jedinou černou kaňkou na krásném a báječném víkendu byla chybějící Sat, která po peripetiích s vlaky nakonec skončila zpět v Brně.
O večeři se postaral vrchní šéfkuchař Gart, který za pomoci zdatných kuchtíků uvařil kotel buřtguláše (a ten jsme pak s chutí dojídali ještě další dny, kdy se krásně rozležel a byl prostě čím dál tím lepší *slint*). Mezitím Beruthiel nakreslila tematický pivní list WoW. Také odtajnila dva domácí medovníky *giga slint*.

      Počasí celkově nebylo o Velikonocích příliš přívětivé, takže jsme opravdu obdivovali F13, který v sobotu dopoledne griloval burgry. Tedy obdivovali jsme ho pomyslně z pokoje, kde jsme se věnovali hraní deskového WoWka. A pak si tedy pochutnali na té dobrotě, i když více sýra by se jistě užilo :) Ještě jeden bod si F13 za sobotu připsal - vytáhl nás na výlet. Ano, příšerák, kterého jindy od počítače taháte buldozerem, šel dobrovolně ven a navíc to byl přímo jeho nápad!!!! Zase totiž zafungovala nákaza geocachingem a tak jsme se ve skupině F13, Chimérka, Gart, Usha, Beruthiel, Dvoukvítek a Ještěrka vydali k rozhledně na Zuberském vrchu u Trhové Kamenice. Užili jsme si pěkný výšlap do kopce, hromady sněhu a spoustu rytí, bohužel keška byla dobře zasněžená a schovaná, takže jsme nakonec odešli s prázdnou.
K večeru přijeli di.QuedLanister se Sweet4, ochotní kuchtíci připravili zeleninový salát do kotle a tak se mohlo zase veseliti. Já tedy zmožena čerstvým vzduchem jsem odpadla brzy, přesto díky Quedovi jsem nepřišla o večerní zpěv :) Mezitím Gart přemluvil Eldu, aby hrál Dooma a on se mohl při pozorování krásně bát.

      Neděle se nesla především ve znamení soutěže v pojídání knedlíků a vyprošťování Quedova auta :)
Soutěž byla plánována již předem, vyprošťování auta ne.
Tedy zatímco Gart s kuchtíky začal připravovat kuře na paprice s kotlem omáčky k zakoupeným knedlíkům, Qued se jel projet a k našemu překvapení se vrátil pěšky. Postupně pak opouštěli chatu skupinky gandalfáků ozbrojených lopatami, rýči a prkny a po několika hodinách (asi jedné) úmorné práce a také díky pomoci kolemjedoucího silného vozidla se všichni vrátili dovezeni oním inkriminovaným autem.
Zatím se vše připravilo na soutěž a ta vypukla za troubení fanfár a slintajících soutěžících. Vůně libé, omáčka sytá, moje účast čistě symbolická :) V dámské kategorii nakonec zvítězila Usha, i když jak řekl Dvoukvítek - lze dívku, která zpucne najednou 15 knedlíků ještě považovat za dámu? :oD Celkově se pak umístila na krásném třetím místě za druhým F13 (17 knedlíků) a jednoznačným vítězem s 20 snědenými knedlíky se stal Ipkiss (však byl také již od začátku favoritem).
Po tak náročném klání přišla samozřejmě siesta :) Elda zasedl znovu k Doomu a diváky jsme mu tentokrát dělali já, Gart, Usha a Dvoukvítek. Nicméně Gart brzy po své dávce strachu odešel dohajan a Usha pro změnu usnula přímo v křesle uprostřed napínavého souboje s bossem.
Poté došlo na Quedově počítači na Coutry strike, hrál se sabotér (karty) a paměťová hra „Kdybych jel na pustý ostrov, tak bych si s sebou vzal…", ve které postupně každý doplňuje nějakou věc a zároveň nejdřív zopakuje předchozí požadavky (a gandalfáci jsou v téhle hře opravdu dobří!!!!). Také padl návrh na postavení sněhuláka, i když tolik sněhu tedy venku nebylo, přesto jsme se dokázali pěkně vyřádit. Zakončena pantomimou se zábava pomalu roztříštila do skupinek, tedy pokud někteří nešli přímo spát, aby třeba mohli Beru vyzvednout ve čtyři hodiny ráno z práce :) Ta totiž odpoledne odjela do Hlinska na noční směnu.

      Pondělní dopoledne se nakonec zasvětilo Simpsonovskému maratonu, kluci dostali pár vajíček, ač si po velikonočních zvycích ani nevzdechli, zahráli se poslední osadníci a začalo se balit a chystat na loučení a odjezd do Prahy. Prostě zase jedna povedená akcička :)

< FOTKY ZE SRAZU ZDE: >


Ještěrka